TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Co vše je třeba doložit k sídlu společnosti

Sídlo společnosti je služba, kterou využívá řada společností. Jedná se o zcela legální proces, kdy za určitý měsíční poplatek můžete mít v obchodním rejstříku zapsanou danou poskytovanou adresu. Na výběr je většinou řada adres ve větších městech.

Služba poskytnutí sídla Vám umožní mít sídlo Vaší společnosti na místě, které se Vám zamlouvá. Podle euronovely občanského zákoníku, která nabyla platnosti v roce 2009, je zcela možné mít tzv. virtuální sídlo, ačkoliv se společnost na této adrese nevyskytuje.

Město, kde společnost sídlí, musí být uvedeno v notářském zápise a celá adresa se zapisuje do obchodního rejstříku pomocí formuláře - návrhu na zápis do obchodního rejstříku. Adresu společnosti můžete samozřejmě kdykoliv změnit, podle Vašich přání novým návrhem.

Před podáním návrhu je však nutné doložit potřebné dokumenty pro sídlo firmy. Zakladatelé společnosti musí opatřit dokumenty, kterými bude doložen právní důvod užívání prostor, které mají sloužit jako sídlo firmy. K doložení právního důvodu užívání prostor se dokládá buď písemné prohlášení vlastníka nemovitosti, bytu nebo nebytového prostoru, které nesmí být starší než 3 měsíce, nebo prohlášení osoby oprávněné nemovitost, bytem nebo nebytovými prostory jinak nakládat, že s umístěním sídla společnosti na dané adrese souhlasí.

Na těchto prohlášeních musí být úředně ověřené podpisy a musí být spolu s výpisem katastru nemovitostí přiloženy k návrhu na zápis sídla firmy do obchodního rejstříku.

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít