TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Změna sídla a společenská smlouva společnosti

Pokud se společnost rozhodne pro změnu sídla, je nutné v některých případech měnit i společenskou smlouvu, respektive zakladatelskou listinu (v případě jednoho společníka) společnosti.

Důležité však je, jestli změnu sídla firmy provádíte v rámci jednoho města nebo nové sídlo společnosti bude v úplně jiném městě než dosavadní sídlo společnosti.

Změna sídla v rámci jednoho města

Pokud měníte sídlo své firmy v rámci jednoho města, resp. obce, a v společenské smlouvě máte zapsáno jako adresu sídla toliko název tohoto města, je změna sídla v rámci tohoto města možná bez změny společenské smlouvy, co Vám ušetří čas i peníze, jelikož není nutné měnit společenskou smlouvu formou notářského zápisu. 

Změna sídla do jiného města

Pokud chcete sídlo společnosti v jiném městě, než je město uvedené ve společenské smlouvě, je potřeba měnit i zakladatelské dokumenty – tedy společenskou smlouvu nebo zakladatelskou listinu. Při této změně zvažte, zda nechcete nebo neplánujete další změny ve společnosti, které by se mohly provést zároveň s touto změnou sídla firmy (např. změna názvu společnosti), tak abyste za jedny peníze provedli všechny požadované změny ve společnosti. Cena notářského zápisu za změnu společenské smlouvy se pohybuje okolo 5 000 Kč a není závislá na množství provedených změn. Je však potřeba návštěvy notáře.

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít