TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Umístění sídla firmy

Sídlo firmy je pro každého podnikatele nejenom podmínkou pro zápis firmy do obchodního rejstříku; samotné umístění sídla firmy je navíc součástí firemní prestiže. Proto je vhodné, aby umístění sídla pro svou společnost věnoval každý podnikatel náležitou pozornost.

Sídlo společnosti může mít v souladu s platnou legislativou každý podnikatel na jakékoli adrese, a to bez ohledu na skutečnost, zda se na této adrese fyzicky zdržuje on osobně nebo zda na ní jsou umístěny jeho kanceláře či provozovny. Důležitou podmínkou pro umístění sídla na nějakou adresu je jednat souhlas majitele příslušné nemovitosti s umístěním tohoto sídla, jednak korespondenční dostupnost dané společnosti v tomto sídle.

Samozřejmě je možno, aby podnikatel umístil sídlo své firmy přímo na adresu svého bydliště. Není to však možnost nejšťastnější, přináší řadu nevýhod nejenom pro podnikatele samotného, ale především potenciálně pro jeho rodinu. V místě sídla firmy totiž je nutno umožnit kontakt s veřejností a státními úřady. Kromě toho i v případě, že je sídlo umístěno v bytě, který má podnikatel pronajatý, musí být schopen úřadům doložit souhlas majitele objektu s umístěním sídla firmy.

Pro podnikatele, kteří mají zájem o dobrou adresu pro sídlo své firmy, existují služby poskytnutí virtuálního sídla firmy. Tyto služby eliminují rizika spojená s umístěním sídla na vlastní adresu, např. do bytu, poskytují možnost vybrat pro firmu adresu dostatečně prestižní a reprezentativní a vedle toho nabízejí často i služby virtuální kanceláře.

Umístění sídla firmy by neměl žádný podnikatel podcenit.

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít