TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Ready made společnosti v dopravě

Ready made společnost je společnost, která je určena k prodeji, má veškeré zákonné náležitosti, které jsou nutné k tomu, aby byla zapsána do obchodního rejstříku: název, sídlo, jednatele, má zcela splacený základní kapitál. Mohou mít také vyřízené volné živnosti nebo dokonce mohou být přihlášeny k DPH. Koupí takovéto společnosti si každý podnikatel ušetří čas i finanční prostředky, nemusí se zdržovat zakládáním společnosti vlastními silami a může se plně věnovat své odborné činnosti.

Ready made společnosti jsou v naší nabídce ve všech formách – ready made společnosti s ručením omezeným, ready made akciové společnosti, ready made evropské společnosti.

Ready made společnosti lze využít k podnikání v libovolném oboru. Doprava není výjimkou, ať už jde o dopravu silniční, železniční, vodní nebo leteckou.

Nejrozšířenějším dopravním oborem je samozřejmě doprava silniční. Podnikatel v silniční dopravě je dopravce provozující silniční dopravu pro cizí potřeby. Jeho vozidla musejí být registrována v České republice.

Podnikání v autodopravě, ať už nákladní nebo např. v taxislužbě, spadá do živností koncesovaných. V České republice se podle živnostenského zákona č. 455/1991 Sb. předmět podnikání v oblasti silniční motorové dopravy rozděluje na 4 základní skupiny:

  • nákladní provozovaná vozidly nebo jízdními soupravami o největší povolené hmotnosti přesahující 3,5 tuny, jsou-li určeny k přepravě zvířat nebo věcí
  • osobní provozovaná vozidly určenými pro přepravu více než 9 osob včetně řidiče
  • nákladní provozovaná vozidly nebo jízdními soupravami o největší povolené hmotnosti nepřesahující 3,5 tuny, jsou-li určeny k přepravě zvířat nebo věcí
  • osobní provozovaná vozidly určenými pro přepravu nejvýše 9 osob včetně řidiče

Podle živnostenského zákona je nutná odborná způsobilost v souladu s § 8a zákona č. 111/1994 Sb. u silniční motorové dopravy nákladní provozované vozidly nebo jízdními soupravami o největší povolené hmotnosti přesahující 3,5 tuny, jsou-li určeny k přepravě zvířat nebo věcí, a osobní provozované vozidly určenými pro přepravu více než 9 osob včetně řidiče.
Živnostenské oprávnění pro provozování taxislužby vyžaduje koncesi s předmětem podnikání „silniční motorová doprava – osobní provozovaná vozidly určenými pro přepravu nejvýše 9 osob včetně řidiče\". Oprávnění řidiče taxislužby se vydává na dobu 5 let.

Živnostenské oprávnění lze získat u místně příslušného živnostenského úřadu v České republice. Kromě koncese musí mít samozřejmě uchazeč o podnikání v autodopravě řidičské oprávnění a řidičský průkaz, pro řízení nákladních automobilů a autobusů také průkaz profesní způsobilosti řidiče a dále průkaz způsobilosti vozidla.

Pro podnikatele, který hodlá začít podnikat v oblasti autodopravy, je nejvýhodnější podnikat formou společnosti s ručením omezeným, a nejrychlejší způsob, jak tuto společnost pořídit, je nákup ready made s.r.o. u naší společnosti. Za naše klienty rovněž můžeme vyřídit jejich koncesovanou živnost a ušetřit jim tak čas a námahu spojenou s administrativními náležitostmi.

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít