TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Virtuální sídlo pro OSVČ

OSVČ a její sídlo

OSVČ neboli osoba samostatně výdělečně činná je taková fyzická osoba, která má příjmy z podnikání nebo jiné samostatně výdělečné činnosti. Typicky je jí živnostník, samostatný zemědělec, samostatně výdělečný umělec, soudní znalec a podobně.

Podle živnostenského zákona je podnikatel povinen viditelně označit obchodní firmou, popř. názvem, nebo jménem a příjmením a IČem objekt, v němž má sídlo, pokud se liší od jeho bydliště. Ne vždy je možné sídlo podnikatele umístit na adrese, kde bydlíme, ať už proto, že s tím majitel objektu nesouhlasí, pokud jsme v nájmu, nebo prost jen nechce zveřejnit adresu, kde bydlíme s rodinou. Přitom adresa sídla hraje v podnikání poměrně významnou roli. „Dobrá“ adresa nejen působí reprezentativně na vizitkách a firemních dokumentech, ale může zaujmout i potencionální nové obchodní partnery. Můžete mít jako začínající podnikatel sídlo v garáži, pokud je v katastru vedena jako nebytový prostor a získáte k němu souhlas majitele s umístěním sídla, ale takové sídlo nebude pro případné obchodní partnery příliš seriózní.  Stejně tak ne každý podnikatel si může dovolit platit tisíce korun za pronájem kanceláře, zejména pokud jí k běžnému provozu nepotřebuje. Existuje tedy nějaká možnost získat sídlo na lukrativní adrese bez nutnosti pronájmu drahé kanceláře? 

Virtuální sídlo je pro OSVČ výhodné

Takovou možností je virtuální sídlo, které využívají nejen obchodní společnosti, ale i OSVČ. Virtuální sídlo lze v Praze pořídit již za několik stovek korun měsíčně, kdy tato částka je oproti klasickému nájmu minimální. Podstatou virtuálního sídla je pronájem sdílené adresy, kdy provozovatel zajistí jednak souhlas majitele objektu s umístěním Vašeho sídla, Vaše označení v prostorách objektu, a případně i další navazující administrativní služby, jako např. zpracování došlé korespondence, oznámení o jejím přijetí, možnosti přeposílání došlých zásilek, případně pronájem zařízené zasedací místnosti za poplatek. Možností nastavených služeb může být celá škála. Využitím virtuálního sídla jako OSVČ tak můžete ušetřit značnou částku ve srovnání s pronájmem nepotřebné kanceláře, a přesto splnit veškeré povinnosti dané zákonem a spojené s výkonem podnikání.

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít