TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Elektronické sídlo firmy

Z pohledu právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku se sídlem rozumí adresa, kterou má v tomto rejstříku uvedenou. Fyzická osoba podnikatel uvádí adresu svého sídla na živnostenském úřadě. Fyzická osoba má pouze jedno sídlo, které se často shoduje s faktickou adresou bydliště podnikatele. Jak právnická, tak i fyzická osoba může mít vedle sídla také provozovny, jejichž adresy se mohou od sídla lišit.

Sídlo e-shopu

V současnosti je na vzestupu podnikání ve službách provozovaných on-line, tzv. služeb informační společnosti. Pod tímto pojmem si v praxi představme především provozování e-shopů, tedy prodeje fyzického nebo i nehmotného zboží nebo služeb na dálku. Prodejce zboží, které je nutno naskladnit, zabalit, rozeslat potřebuje fyzické provozovny, sklady apod. Pokud e-shop nabízí nehmotné zboží, které prodává pouze on-line jako software nebo např. hudbu nebo e-knihy, nepotřebuje žádné zvláštní fyzické prostory a vystačí si např. s vlastní pracovnou. I takový podnikatel však potřebuje mít sídlo, které uvádí na úřadech i na fakturách.

Kam umístit elektronické sídlo firmy?

Ne vždy je jako adresu sídla vhodné uvádět adresu vlastního bydliště. Pokud podnikatel nemá k dispozici kancelářské prostory, které by jako sídlo využíval a uváděl na úřadech jako sídlo pro své podnikání, má možnost koupit si službu poskytnutí elektronického sídla firmy. Elektronické sídlo firmy je adresa, kterou si podnikatel může u naší společnosti Profisídla předplatit na různě dlouhou dobu a uvádět ji na úřadech jako sídlo své firmy. Naše elektronické neboli virtuální adresy pro firmy se nacházejí na velmi atraktivních místech v Praze i dalších městech České republiky. Tuto adrese pak může uvádět jako svou fakturační a korespondenční adresu, na této adrese si potom v potřebných intervalech vyzvedává svou poštu, ale také se touto adresou může patřičně prezentovat před svými obchodními partnery i klienty.

Jestliže tedy je Váš podnik takového charakteru, že byste využili naši službu poskytnutí elektronického sídla firmy, neváhejte ne na nás obrátit, své služby poskytujeme za velmi příznivé ceny a naše elektronické adresy Vás budou kvalitně reprezentovat.

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít