TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Sídlo firmy ve sklepě

Vlastníci nemovitostí, zvláště např. činžovních domů nebo velkých činžovních vil, často hledají vedle výdělků z nájmů jednotlivých bytových i nebytových jednotek i další možnosti příjmů ze svých nemovitostí. Řeč je o moderním druhu pasivního výdělku, o poskytování tzv. virtuálních sídel firmám.

Princip tohoto typu pasivního výdělku je velmi jednoduchý, vyžaduje to však vhodný prostor, který má vlastní číslo popisné. Pak může tento prostor nabídnout jako sídlo společnostem s ručením omezeným nebo akciovým společnostem. Na jednu adresu lze naprosto legálně umístit neomezené množství sídel.

Virtuální sídlo si zpravidla pořizují podnikatelé, kteří k provozu své firmy nepotřebují mít stálou kancelář, nebo ti, kteří často cestují nebo pracují z domova. K tomu, aby si mohli zřídit sídlo na atraktivní adrese, ale samozřejmě potřebují získat souhlas majitele nemovitosti.

Pokud si objednáváte službu poskytnutí sídla u poskytovatele sídel, musíte si ve vlastním zájmu ohlídat podmínky, za jakých svou smlouvu uzavíráte. Poskytovatel služby musí být schopen prokázat, že má skutečně právo danou nemovitostí disponovat. Dále si ověřte, že nemovitost splňuje veškeré podmínky pro sídlo firmy, to znamená, že má samostatné popisné číslo, je opatřena poštovní schránkou a označena jménem a identifikačním číslem firem, kterým poskytuje sídlo, že, a to zejména, disponuje vhodnými prostorami, které je možno využít jako sídlo firmy, popřípadě nabízí službu virtuální kanceláře. Nikdy si nepořizujte sídlo firmy od poskytovatele, který nabízí pro tuto službu nevhodný prostor, jako je třeba sklep, kočárkárna nebo třeba kotelna. Kdybyste si umístili sídlo své firmy do nemovitosti, která má pro účely poskytnutí sídla firmám k dispozici sklep apod., riskujete i postih od soudu, v krajním případě i rozhodnutí o zrušení Vaší firmy.

Firma Profisídla.cz je jednou z předních českých firem zabývajících se poskytováním sídel na kvalitních adresách a se zárukou, že tato sídla splňují veškeré zákonné požadavky. Navíc jsou naše sídla umístěna na atraktivních adresách v Praze, Brně, Ostravě a Kladně a zajišťují tím svým klientům vysokou prestiž pro jejich společnosti.

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít