TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Hotové firmy sro

Společnost s ručením omezeným, zkratkou často uváděná jako sro, je nejrozšířenější forma podniku v České republice, Jde o nejčastěji zakládanou společnost, neboť její správa je relativně snadná. Hodí se pro nejrůznější obory podnikání od provozování kamenných i internetových obchodů, provoz hotelů či restaurací, přes poskytování řemeslných služeb až třeba vedení lékařské ordinace.

Samotné založení sro však už není tak snadná záležitost, naopak jde u nás stále ještě o administrativně i časově celkem náročný proces, kterému se mnoho podnikatelů ochotně vyhne. Jde to jednoduše provést tak, že se podnikatel obrátí na zkušené experty, kteří mají zakládání společností v popisu práce. Na trhu existují firmy, které nabízejí nejenom odbornou asistenci při zakládání společností nebo službu zakládání společností „na klíč“, tedy přesně podle potřeb podnikatele. Nabízejí dokonce servis ještě rychlejší, a to servis prodej tzv. ready made společností. Takové ready made společnosti jsou hotové firmy sro, hotové a.s. nebo i hotové evropské společnosti.

Hotové firmy sro jsou společnosti, které byly založeny výhradně za účelem prodeje koncovému klientovi. Tyto ready made společnosti s ručením omezeným jsou zapsány v obchodním rejstříku, mají zcela splacený základní kapitál v minimální výši stanovené zákonem, jsou bez obchodní a podnikatelské historie a nemají tedy dluhy ani žádné závazky a mohou mít vyřízené volné živnosti.

Klient, který projeví zájem o koupi hotové firmy sro, může jednat za svou novou společnost do 24 hodin. V rámci převodu ready made firmy je zahrnuto svolání a organizace valné hromady, odvolání a jmenování nového jednatele/představenstva a dozorčí rady, případná změna názvu a sídla společnosti, případné rozdělení obchodních podílů, podpis smlouvy o převodu obchodních podílů, podpis zprostředkovatelské smlouvy a předání veškerých dokladů a majetku společnosti, ohlášení či vyřízení nových živností, výpis z rejstříků trestů a z katastru nemovitostí a obchodního rejstříku a podání návrhu na zápis změn do obchodního rejstříku. Výsledkem je potom změna zápisu v obchodním rejstříku – převod společnosti na nového majitele.

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít