TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Jak začít podnikat na internetu

V současné době se společnost v nejrůznějších svých oblastech virtualizuje, stejné je to také s podnikáním. Podnikání na internetu se prosazuje v mnoha oborech a existuje v mnoha formách. Kromě nesporného pohodlí přináší podnikání na internetu svým provozovatelům celou řadu dalších výhod.

Především nejsou potřeba žádné provozní prostory, podnikat lze třeba doma u stolu, podnikání na internetu tedy šetří i podnikatelovu kapsu. Podnikání na internetu lze nastartovat se zcela minimálním kapitálem.

A jak tedy začít? Podnikat na internetu je možno mnoha způsoby. Nejsou zapotřebí žádné zvláštní znalosti ani dovednosti jako programování apod. Na internetu může každý začít podnikat v takovém oboru, který je mu nejbližší.

Nápad

Velmi jednoduché je např. prodávat reklamu na vlastním webu. Vytvořit a provozovat vlastní webovou stránku se může naučit za relativně krátkou dobu každý. Pokud se dobře vyjadřujete písemně a máte vhodné téma, můžete na toto téma popsat spoustu stránek. Pokud není psaní vaším koníčkem, můžete prodávat třeba vlastní fotografie. Další možností je zřízení vlastního e-shopu a prodej zboží od dodavatele, kterého si najdete.

Čistě internetový business je třeba prodej a nákup internetových domén, pokud máte „čuch“ na perspektivní domény, které včas a za nízkou cenu zakoupíte a následně výhodně prodáte.

Předpoklady

Hmotné

K zahájení podnikání na internetu je potřeba vhodně vybavený počítač a připojení k internetu. V případě e-shopu se skutečným zbožím potom je potřeba mít na toto zboží přiměřený sklad.

Administrativní

Vzhledem k tomu, že každý poctivý podnikatel platí daně, je třeba, aby si založil za účelem podnikání svou živnost, získal své IČO. Podnikatelem v České republice může být osoba starší 18 let, způsobilá k právním úkonům a bezúhonná. Poplatek za zřízení živnostenského oprávnění činí 1000 Kč. Podnikatel podnikající jako OSVČ si musí vést daňovou evidenci, podnikatel podnikající jako s.r.o. vede podvojné účetnictví.

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít