TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Virtuální trvalý pobyt

Trvalý pobyt je pojem, se kterým se setkáváme především při jednání s úřady a jinými institucemi. Každý občan České republiky může mít pouze jedno místo trvalého pobytu. Adresa místa trvalého pobytu nemusí být totožná s místem, kde se skutečně občan nejčastěji zdržuje. Musí to však být v každém případě adresa nacházející se v nemovitosti označené číslem popisným, evidenčním nebo orientačním a nemovitost musí být přímo určena pro bydlení, ubytování nebo alespoň individuální rekreaci. 

Pokud občan nemá možnost přihlásit se k trvalému pobytu ve vlastní nebo pronajaté nemovitosti, bývá obvyklé, že se k trvalému pobytu přihlásí na místně příslušném místním úřadě.

Ani takové řešení však nemusí vyhovovat v případě, že se občan rozhodne podnikat a zahajuje např. provozování živnosti. Živnostník musí na živnostenském úřadě nahlásit místo podnikání, které právě u živnostníků bývá často shodné s místem trvalého pobytu. S místem podnikání musí souhlasit majitel příslušné nemovitosti. Místní úřady však takový souhlas zpravidla nevydávají. 

Pro takové případy existuje chytré řešení v podobě služby poskytnutí virtuálního trvalého pobytu. Naše firma Profisídla.cz nabízí celou řadu adres využitelných jako trvalé bydliště pro občany ČR a občany zemí EU. 

Svou adresu trvalého bydliště si u nás můžete za přijatelný poplatek pořídit na atraktivních adresách v Praze 1, Praze 3, Praze 7 a Praze 8, v Ostravě nebo Liberci.

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít