TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Možnosti podnikání

Podnikat znamená prodat nějaký produkt zákazníkovi. Produktem může být cokoli – vlastní výrobek, zboží koupené u jiného dodavatele nebo služba. Podstatné je sehnat zákazníka, který je ochoten za produkt zaplatit.

Možností podnikání je nepřeberné množství. V současnosti se samozřejmě nejrychleji rozvíjí podnikání využívající nějakou formou moderní komunikační technologie. Prakticky s jakoukoli komoditou lze obchodovat přes internet, ale snad každý podnikatel je na internetu přítomen alespoň formou reklamy nebo přinejmenším zařazením do některého z internetových katalogů firem.

Na internetu jsou založeny stále se množící e-shopy. Internetový obchod si může zřídit prakticky kdokoli a může se rozhodnout pro obchodování čímkoli. V současnosti jsou zákonná pravidla pro e-shopy upravena s ohledem na zákazníka natolik bezpečně, že internetově gramotná veřejnost se neobává koupit přes internet i takové zboží, které je třeba vyzkoušet – v případě, že je shledáno nevhodným, zkrátka ho do 14 dnů vrátí.

V každém podnikání, i v tom nejjednodušším, je důležité mít jasný podnikatelský záměr, umět si spočítat nebo alespoň kvalifikovaně odhadnout výnosnost daného podniku a návratnost počátečních investic, reálně odhadnout vhodnost daného produktu pro pravděpodobnou cílovou skupinu zákazníků. Lidově řečeno je nutno mít nos na to, jak najít díru na trhu, chopit se příležitosti a přesvědčit lidi, že Váš produkt potřebují.

Podnikatel ale musí kromě dobrého nápadu a počátečního kapitálu mít i jisté právní povědomí o možných formách podnikání. Každé podnikání je nutno provozovat nějakou formou. Nejjednodušší je podnikání jako fyzická osoba – OSVČ. Postavení OSVČ je však v tržním prostředí mnohem zranitelnější než postavení společnosti. Podnikatelé proto často volí podnikání formou společnosti s ručením omezeným, podniky většího rozsahu pak často fungují jako akciové společnosti.

Oba tyto základní typy společností lze s výhodou koupit již hotové, jako tzv. ready made společnosti.

Podnikavosti se meze nekladou, možnosti podnikání jsou velmi široké jak pokud jde o oblast podnikání, tak pokud jde o jeho formu, vždy ale záleží na dobrém odhadu samotného podnikatele, jak se svým podnikem na trhu uspěje.

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít