TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Virtuální sídlo spolku

Spolky jsou samosprávné dobrovolné svazky členů, kteří se společně rozhodli pro vykonávání společné neziskové činnosti, kvůli níž je spolek založen. Zakladatelé založí spolek, shodnou-li se na obsahu stanov, které musí mimo jiné povinně obsahovat název a sídlo spolku. Sídlo spolku je tedy základní atribut, který musí spolek mít, aby bylo možno jej zapsat do spolkového rejstříku.

A právě sídlo může představovat problém. Charakter činnosti spolku nemusí vždy vyžadovat právě velké schůzování, členové mysliveckého spolku například svou činnost provozují v terénu a hodnotí v restauraci a žádnou spolkovou místnost vlastně nepotřebují. Členové jiných typů spolku zase třeba nemají k dispozici vhodnou nemovitost na dostatečně reprezentativní adrese. Přesto však k řádnému zápisu spolku do spolkového rejstříku sídlo potřebují.

Takovou situaci lze snadno vyřešit prostřednictvím služby poskytnutí virtuálního sídla spolku. Virtuální sídlo je institut, který je zcela legitimní a hojně využívaný všemi typy společností i neziskových organizací. Na adrese virtuálního sídla je umístěno jméno daného spolku a rovněž poštovní schránka pro příjem korespondence. Poskytovatel virtuálního sídla může nabídnout i další služby jako např. přeposílání pošty nebo i krátkodobý pronájem konferenční místnosti.

Firma Profisídla s.r.o. z naší skupiny disponuje celou řadou virtuálních sídel pro spolky na atraktivních adresách v mnoha českých městech. Své služby poskytujeme spolehlivě, kvalitně a za velmi příznivé ceny. Proto pokud hledáte vhodné reprezentativní sídlo pro svůj spolek, neváhejte se na nás s důvěrou obrátit.

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít