TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Cena ready made společností

Ve většině případů prodeje ready made  společností je snaha prodejců nabízet co nejnižší sazby, ale se skrytými poplatky. Vždy je třeba si uvědomit, že ceny ready made společností závisí i na dalších službách či změnách, které budete požadovat při převodu ready made společnosti. Proto si hned při první schůzce či telefonátu zjistěte nejdůležitější informace a ceny kompletních poskytovaných služeb. Prodejce by měl zákazníkovi se vším poradit, navrhnout osobní schůzku, oznámit dobu trvání prodeje a hlavně dbejte na serióznost prodejce. Vždy se před převodem ready made společnosti zeptejte, zda uvedená cena zahrnuje níže uvedené položky:

  • Ohlášení živnosti

Obchodní společnost potřebuje pro své podnikání živnostenské oprávnění. Z ceny a popisu služby společnosti, by Vám mělo být okamžitě jasné, zda je vyřízení živností v ceně. Nejčastěji jsou vyřízené volné živnosti a za poplatek je možné přidat i další.

  • Změna zakladatelských dokumentů

Při převodu ready made společnosti je možné změnit název společnosti nebo sídlo do jiného města. V tomto případě je ale nutné zároveň provést změnu zakladatelské listiny formou notářského zápisu. V základní ceně je většinou prvotní notářský zápis a další změny jsou doplňkovou službou, která je zpoplatněna.

  • Registrace k daním

V rámci finančního úřadu je možné provést 3 hlavní úkony – registrace k dani z příjmů právnických osob, která je povinná pro všechny a měla by být obsažena v ceně, potom oznámení změna a registrace k DPH.

  • Správní poplatky

Správní poplatky, které například souvisí s ohlášením živností, mohou některé společnosti účtovat zvlášť.

  • Výpisy z rejstříků trestů a z katastru nemovitostí

Jedná se o malou finanční položku, kterou si ve většině případů zajišťuje zákazník sám.

  • Ověřování podpisů

Ověřování podpisů je v případě převodu nutností a měl by být zahrnut v základní ceně společnosti.  

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít