TEL.: +420 222 315 255

E-mail: info@profisidla.cz

Ready made firmy

Firmy, které si můžete koupit? Opravdu to je možné. Říká se jim ready made firmy, to znamená hotové firmy, připravené k podnikání. Tyto firmy však zatím nikdy nepodnikaly a čekají na své nové majitele.

Ready made firmy lze pořídit u zvláštních poradenských firem, které se na zakládání a prodej společností specializují. Založené firmy určené k prodeji koncovému majiteli mají veškeré zákonné náležitosti: Jsou zapsané v obchodním rejstříku pod svým jménem, mají své sídlo, zpravidla v Praze. U renomovaných společností mají ready made firmy také vyřízené volné živnosti. Mají samozřejmě také svého jednatele. Ready made firmy jsou zcela bez závazků a dluhů, právě díky faktu, že dosud nepodnikaly.

Podnikatel, který má výborný, ale časově limitovaný podnikatelský záměr, nebo který se chystá přihlásit na výběrové řízení a potřebuje tedy mít novou společnost v co nejkratším čase, má tedy možnost oslovit poradenskou firmu a vybrat si z její nabídky ready made firmy podle svých potřeb. Na prodej jsou ready made společnosti s ručením omezeným, ready made akciové společnosti i ready made evropské společnosti.

Při převodu ready made firmy dojde ke změně jednatele, podle přání klienta lze změnit i název a sídlo společnosti, všechny změny se promítnou do zápisu v obchodním rejstříku. S ready made firmou však může nový majitel začít podnikat ihned v okamžiku převodu. Je to nejrychlejší cesta, jak začít podnikat a také nejrozšířenější způsob získání společnosti v ČR.

ARSYLINE 2024
Varování

Zavřít